Sağlıklı Yaşam

Eğitimin Adı : Yetişkin Düzeyi İçin TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi

Materyaller

Yetişkin Düzeyi Sağlıklı Yaşama Eğitimi materyalleri, sağlıklı ve dengeli beslenme, kişisel hijyen, sağlıklı kıyafet ve ayakkabı seçimi, vakit geçirilen mekanların sağlıklı olması ve kaliteli uyku konularında yetişkin bireylerin yeterli bilgi ve bilinç düzeyine ulaşması amacıyla hazırlanmıştır. Aynı zamanda düzenli spor yapmak ve hareketli bir yaşam biçimine sahip olmanın; bağımlılıklardan ve stresten uzak durmanın, sağlıklı yaşama alışkanlığını güçlendirdiği vurgulanmaktadır.

Eğitimin Adı : Ebeveyn Düzeyi İçin TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi

Materyaller

Bu Programdan Beklenen Sonuçlar: Bu program esnasında yapılan sunum ve etkinlikler ile sonrasında yapılacak çeşitli faaliyetler sonucunda katılımcıların “Sağlıklı Yaşama Alanı Üniversite / Yetişkin Düzeyi Kazanımları” listesinde yer alan kazanımlara erişmeleri hedeflenmektedir.

Eğitimin Adı : Lise Düzeyi İçin TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi

Materyaller

Bu Programdan Beklenen Sonuçlar:
Bu program esnasında yapılan sunum ve etkinlikler ile sonrasında okul bünyesinde yapılacak faaliyetler sonucunda katılımcıların "Sağlıklı Yaşama Alanı Lise Düzeyi Kazanımları" listesinde yer alan kazanımlara erişmeleri hedeflenmektedir.
​​​​​​​

Eğitimin Adı : Ortaokul Düzeyi İçin TBM Sağlıklı Yaşam Eğitimi

Materyaller

Ortaokul Düzeyi Sağlıklı Yaşama Eğitimi materyalleri, sağlıklı yaşam kavramı, sağlıklı yaşam biçimi, sağlıklı beslenme, hijyenik gıda, kişisel hijyen, hijyen testi, fiziksel aktivite, hastalıklardan korunma, sağlıklı ortam oluşturma gibi konularda bireylerin yeterli bilgi ve bilinç düzeyine ulaşması amacıyla hazırlanmıştır.
​​​​​​​

Eğitimin Adı : İlkokul Düzeyi İçin TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi

Materyaller

İlkokul Düzeyi Sağlıklı Yaşama Eğitimi materyalleri, hikâye ve öz değerlendirme testinin yanı sıra sağlıklı yaşam için gerekenler, yetersiz beslenmenin olumsuz etkileri, kişisel temizlik, hastalıklardan korunma yolları, evcil hayvan bakımı, sağlıklı kıyafet ve ayakkabı seçimi, kaliteli uyku konularında bireylerin yeterli bilgi ve bilinç düzeyine ulaşması amacıyla hazırlanmıştır.

Eğitimin Adı : Anaokulu Düzeyi İçin TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi

Materyaller

Bu Programdan Beklenen Sonuçlar:
Bu program esnasında yapılan sunum ve etkinlikler ile sonrasında okul bünyesinde
yapılacak faaliyetler sonucunda katılımcıların “Sağlıklı Yaşama Alanı
İlkokul Düzeyi Kazanımları” listesinde yer alan kazanımlara erişmeleri hedeflenmektedir. 
​​

UYGULAYICI AnaOkulu İlkokul Ortaokul LİSE YETİŞKİN EBEVEYN
Yükleniyor