Raporlar

Rapor Adı : MEB Ders Programları TBM Kazanımları Karşılaştırma Raporu

Dokümanı indir

MEB Ders Programları TBM Kazanımları Karşılaştırma Raporu'nu "Dokümanı İndir" butonunu tıklayarak indirebilirsiniz.


Rapor Adı : Diyanet İşleri Başkanlığı - TBM Uygulayıcı Eğitimi Programı Değerlendirme Raporu

Dokümanı indir

Yeşilay ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasındaki işbirliği protokolü kapsamında din görevlileri için tasarlanan 18 saatlik TBM Uygulayıcı Eğitimi Programı 23-26 Kasım 2015 tarihleri arasında Kocaeli/Darıca'da gerçekleştirilmiştir. Yeşilay Bilim Kurulu tarafından gerçekleştirilen eğitimler kapsamında din görevlilerine "Sağlıklı Yaşam, Teknoloji Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı ve Yetişkin Eğitimi İlkeleri" olmak üzere 6 alanda eğitimler verilmiştir. Ülke genelinden 82 din görevlisi ile gerçekleştirilmiş olan eğitim programına ilişkin Değerlendirme Raporunu "Dokümanı İndir" butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.


Rapor Adı : MEB-TBM Uygulayıcı Eğitimi Programı Değerlendirme Raporu

Dokümanı indir

Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Eğitim Programı kapsamında Rehber Öğretmenler için tasarlanan 18 saatlik TBM Uygulayıcı Eğitimi Programı 9 Mart-10 Haziran 2015 tarihleri arasında ülke genelinde gerçekleştirilmiştir. TBM Formatörleri tarafından uygulanan eğitimler kapsamında Rehber Öğretmenlere "Sağlıklı Yaşam, Teknoloji Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı ve Alkol Bağımlılığı" olmak üzere 5 alanda eğitimler verilmiştir. Ülke genelinde 28.349 Rehber Öğretmen ile gerçekleştirilmiş olan eğitim programına ilişkin Değerlendirme Raporunu "Dokümanı İndir" butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.


Rapor Adı : Yeşilay Mesleki Gelişim Eğitim Programı-Değerlendirme Raporu

Dokümanı indir

İŞKUR – YEŞİLAY işbirliği ile Ankara ‘da 20 - 21 Nisan 2015 tarihlerinde İŞKUR Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda İş ve Meslek Danışmanları için “Madde Bağımlılığı ve Madde Bağımlılarının Kariyer Planlamaları” konulu bir mesleki gelişim eğitim programı gerçekleştirilmiştir. Eğitim programı içeriği çoğunluğu Yeşilay Bilim Kurulu Üyeleri olmak üzere alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanmıştır. İki tam günden oluşan eğitimin her gününde dörder oturum olmak üzere toplamda sekiz oturum gerçekleştirilmiştir.Eğitim ile ilgili Değerlendirme Raporunu "Dokümanı İndir" butonunu tıklayarak indirebilirsiniz. 


Rapor Adı : Yeşilay TBM Akran Eğitimci Eğitimi Programı-Değerlendirme Raporu

Dokümanı indir

9-28 Mart 2015 tarihlerinde Yeşilay Genel Merkez'de TBM Akran Eğitimci Eğitimi Programı kapsamında üniversite öğrencilerine 5 grup halinde 4’er günlük eğitimler verilmiştir. Eğitime Yeşilay Bilim Kurulu Üyeleri ve TBM Formatörlerimiz olmak üzere alanında uzman eğitmenler katılmıştır. Öğrenciler 5 alanda eğitim aldıktan sonra eğitimin 4. gününde Yetişkin Eğitimi İlkeleri konusunda da bilgilendirilmişlerdir. Eğitimin son günü ayrıca öğrenciler istedikleri bir konuda sunum yaparak programı tamamlamıştır. Eğitim ile ilgili Değerlendirme Raporunu "Dokümanı İndir" butonunu tıklayarak indirebilirsiniz. 


Rapor Adı : Formatör Eğitim Programı Anket Sonuçları-2

Dokümanı indir

10 Kasım - 1 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya’da Sağlıklı Yaşama, Madde Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığı alanlarında gerçekleştirilen 4 günlük TBM Formatör Eğitimleri sırasında uygulanan anketlerin raporunu "Dokümanı İndir" butonunu tıklayarak indirebilirsiniz. 


Rapor Adı : Formatör Eğitim Programı Anket Sonuçları-1

Dokümanı indir

10 Kasım - 1 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya’da Sağlıklı Yaşama, Madde Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığı alanlarında gerçekleştirilen 4 günlük TBM Formatör Eğitimleri sırasında uygulanan anketlerin raporunu "Dokümanı İndir" butonunu tıklayarak indirebilirsiniz. 


Rapor Adı : Pilot Uygulama Raporu

Dokümanı indir

Pilot uygulama kapsamında yapılan bu eğitim çalışması sırasında uygulanacak anketler ile program hakkında gerekli verilere ulaşılmak amaçlanmaktadır. Ulaşılan bilgiler ışığında eğitim materyalleri, eğitim programı vb konularda görülen eksikler değerlendirilip gerekli görüldüğünde düzenlemeler yapılarak eğitimler revize edilecektir. Böylece Türkiye genelinde uygulanacak eğitimler sırasında yaşanılabilecek sıkıntılar ortadan kaldırılarak daha sağlıklı ve verimli bir eğitim programının oluşturulması sağlanacaktır.


TBM Uygulayıcı TBM Yetişkin TBM Anaokul TBM İlkokul TBM Ortaokul TBM Lise TBM Ebeveyn
Yükleniyor